SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

Duyuru<< Geri

" RAHİM AĞZI KANSERİNE DUR DİYELİM" SEMPOZYUMU

Türkiye'de her yıl yaklaşık 98 bin erkek ve 63 bin kadın kansere yakalanmaktadır.Bu vakaların büyük bir kısımının akciğer ve meme gibi önlenebilir kanserler oluşturmaktadır. Sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik uygulanan politikalar dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yıllar içerisinde gelişmektedir. Şüphesiz ki bu politikaların uygulanabilmesinde temel husus toplumların bu konudaki bilinç düzeylerinin arttırılmasıdır. Bu noktada özellikle sivil toplum kuruluşları ile birlikte yapılan farkındalık etkinlikleri oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir.

Bu amaçla İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadın Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Vakfı (KASAV) ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı tarafınca organize edilen Rahim Ağzı Kanserine Dur! Diyelim başlıklı sempozyum 16 Mart 2015 Pazartesi günü Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kültür Merkezi' nde düzenlenmiştir. 

hastanemiz başhekimi Prof.Dr. Ateş Karateke "Kadın Sağlığı  ve Kanser"  konulu sunumu ile kadın kanserlerinin erken teşhis edilmesinin ve önelenmesinin önemini vurguladı.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin