SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

Duyuru<< Geri

Okullar Sağlıkta Yarışıyor!

Zeynep Kamil Hastanesi Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak projelere imza atıyor.  Türkiye’ de sadece Malatya ve Üsküdar’ da yürütülen, zamanla tüm Türkiye ‘ de yaygınlaştırılması planlanan projenin amacı; sağlıktaki önemli bilgilerin öğrencilere yarışma yolu ile öğretilmesi.

Bu yarışmalarda hayatta gerekli olan bilgiler öğretiliyor. Bir çocuk günde kaç kere dişini fırçalaması gerekiyor. Kaç dakika süre ile diş fırçası yapmalı ve ne kadar ara fırçasını ile değiştirmesi gerekiyor bunları öğreniyor. Bunun gibi hayatta gerekli olan birçok bilgiler yarışma şeklinde öğrencilere anlatılıyor ve bunun sonunda da hediyeler verilerek yarışma heyecanı yaşatılıyor.

Şimdiye kadar yapılan yarışmalardan daha farklı bir formatta olan yarışmaya hastanemizden Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı Lale Pulat Seren iki yıldır destek vermeye devam ediyor.

38 okuldan seçilen 5 er öğrenciye hayatta kullanabilecekleri sağlık bilgilerini anlatıp program sonunda 1.2. ve 3. yü belirlemek için yarışma düzenleniyor. Psikolog, 112 acil hizmetlerde görevli hekim, üniversite öğretim elemanları gibi eğitimcilerin yer aldığı bu proje için çocukların keyifle katıldıklarını söyleyen Uz. Dr. Lale Pulat Seren’ in gönüllülük esasına dayalı böyle bir sosyal projeye destek vermesi hastanemiz için bir onurdur.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin