SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

TÜP BEBEK ÜNİTEMİZ AÇILDI.
ANNE -BABA OLMA HEYECANINIZI GELİN BİRLİKTE YAŞAYALIM!

150 yılı aşkın tarihe sahip köklü bir eğitim kurumunun, 15 yıllık güncel teknoloji ve bilgi birikimine sahip bir ünitesi olarak geleceğe bakarken, daha önceki başarılı tedavileri ile birçok aileye umut olan merkezimizin hedefi, bilimsel çerçevede ve son teknolojik donanımla hastalarımıza her zamanki gibi güvenilir ve kaliteli hizmet vermek olacaktır.

Kamu hastanelerinin “En Büyük Tüp Bebek Merkezi” olarak hizmet vermesi planlanan “Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi” miz yenilenerek ve kapasitesini artırarak hizmete giriyor. Aylık 200 İnfertil (Bebeği Olmayan) aileye tüp bebek tedavi hizmeti vermek üzere tüp bebek merkezimizin alt yapı hazırlıkları tamamlandı. Bu kapasite ile Türkiye’nin en büyük kamusal tüp bebek merkezi olan “Zeynep Kamil Tüp Bebek Merkezi” 2000 yılından bu yana 15.000 (onbeş bin) üzerinde ailenin tedavisini gerçekleştirmiş ve 2 aylık aradan sonra kapasitesini artırarak hizmetlerine devam edecektir.

Aylık 200 İnfertil (Bebeği Olmayan) aileye tüp bebek tedavi hizmeti vermek üzere alt yapı hazırlıkları tamamlanan tüp bebek merkezimizin açılışını; Genel Sekreterimiz Sn. Doç. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, İdari Hizmetler Başkanımız Sn. Op. Dr. Yavuz BAŞTUĞ, Hastane Yöneticimiz Sn. Prof. Dr. Ateş KARATEKE ve ÜYTEM Ünite Sorumlusu Sn. Dr. Tayfun KUTLU gerçekleştirdi.

Tüp Bebek Merkezimizde klasik ovulasyon indüksiyonu ve intrauterin inseminasyon (aşılama), gereğinde IVF (Klasik tüp bebek), ICSI (mikroenjeksiyon), diğer mikromanipülasyon yöntemleri (assisted hatching), çözdürme ile testis biyopsisi (MikroTESE dahil) gibi etkinliği bilimsel düzeyde kanıtlanmış tüm tanı ve tedavi yöntemlerinin yanı sıra laparoskopi ve histeroskopi gibi cerrahi girişimleri de uygulayabilmekteyiz. Ayrıca merkezimizde üremesini daha sonraki yıllara bırakmak isteyen hastalarımız için gonad hücreleri (yumurta ve sperm) dondurma işlemi yapılabilmektedir.

 

YENİ TÜP BEBEK BİRİMİMİZ

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin