SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

Jinekolojik Onkoloji Polikliniğimiz Hizmetinizdedir
Jinekolojik Onkoloji Polikliniği

Türkiye’nin dört bir yanından hastanemize sevk edilen kanser ön tanısı almış hastaların muayeneleri, tetkikleri, ameliyat ve takipleri yapılmaktadır.

Poliklinik şartlarında kolposkopik (büyüteç ile rahim ağzına bakılarak) muayene, Kolposkopi eşliğinde biyopsi, vulvar ve servikal örneklemeler, endoservikal ve endometriyal küretaj işlemleri ve yardımcı görüntüleme teknikleri yapılmaktadır. İstanbul Anadolu Yakasındaki en büyük Patoloji Laboratuvarımızda bu örnekler konusunda uzman hekimlerimiz tarafından değerlendirilmektedir.

Kanser şüphesi olan veya tanı almış hastaların ameliyat öncesi hazırlıkları bu polikliniğimizde yürütülmektedir. Ameliyat hazırlıkları tamamlanan hastalar, bölüm doktorları tarafından en doğru tedaviyi almaları açısından bilimsel olarak tartışılmakta ve rutin olarak her hafta Çarşamba günü düzenlenen Klinik Cerrahi Konseye (alanında uzmanlaşmış birçok diğer branş uzman hekimlerini de içeren bilimsel kurul) sunularak en doğru tedavi şekline karar verilmektedir. Kliniğimizde dünyadaki bilimsel gelişmelere paralel bir şekilde Jinekolojik Onkoloji alanında uygulanmakta olan tüm operasyonlar yapılmaktadır. Özellikle kansere eşlik eden Fertilite Koruyucu Cerrahi (ameliyat sonrasında da çocuk sahibi olabilme yeteneğini koruyan) Yaklaşımı Başhekimimiz liderliğindeki Jinekolojik Onkoloji ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sonrası hastaların bakımları post-op bakım ünitesi ve onkoloji servisinde yapılmaktadır.

Özellikle rahim içi (endometrium), rahim ağzı (serviks), yumurtalık (over), vajen, dış cinsel organ (vulva)  kanseri ameliyatları, Hi-pack (ameliyat esnasında karın içine özellikli kemoterapi uygulaması), laparoskopik veya açık olarak ameliyatlar yapılmaktadır.

Renovasyon sürecimizin tamamlanması ile Onkoloji bölümümüzün bünyesinde “Ayaktan Kemoterapi Ünitesi” yapılanması ile hastalarımızın takip ve tedavilerinin yapılması planlanmaktadır.

Hastanemiz Jinekoljik Onkoloji Bölümü, tüm bilimsel yenilikleri takip ederek gerek poliklinik gerekse klinik çalışmaları açısından en üst düzeyde hizmet vermekte Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Yan Dal Eğitimi veren sayılı cerrahi merkezler arasında yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

 

Jinekolojik Onkoloji Biriminde Hizmet Veren Hekimlerimiz;

Doç. Dr. Selçuk AYAS

Doç. Dr. Canan KABACA KOCAKUŞAK

Uzm. Dr. Mehmet KÜÇÜKBAŞ

Uzm. Dr. Resul KARAKUŞ

Uzm. Dr. Selçuk SELÇUK

 

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin