SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

Hemşirelik Hizmetleri
Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi hemşireleri olarak, Hastanemize başvuranlara; uluslararası standartlarda koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri vererek; çağdaş bilimsel donanıma sahip hemşirelik hizmetlerinin gerçekleştirilmesi ve sürdürülmesinde ekip içi güçlü ve etkili bir iletişimin gerekliliğine inanıyoruz.  

 

Hemşirelik anlayışımız  “insan değerleri” üzerine temellendirilmiştir. Sağlığın korunmasında ve geliştirilmesinde vermiş olduğumuz hemşirelik hizmet sunumumuz, bilimsel kanıta dayalı, bireye özgü ve bütüncül yaklaşım çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Bakımımızın odağında hasta/çalışan memnuniyeti ve güvenliğini hedefleyen yaklaşımlar benimsenmekte ve hemşirelik hizmetleri kalitesini uluslararası standartlar çerçevesine ulaştırmak için sürekli gelişmeyi hedefleyen bir mesleki misyon sergilenmektedir.

 

Zeynep Kamil Hemşireliği; mesleğin profesyonel değerlerine, eğitimine, bilgi birikimine, bilimselleşme sürecine ve araştırma kültürünün yerleşmesine destek vermek için alanında birçok ilki gerçekleştirmiştir. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün mesleki başarılarından dolayı vermiş olduğu yılın hemşiresi ödüllerini 2005-2010 yılları arasında üst üste 5 kez hastanemiz hemşireleri almıştır. Bunun yanında Zeynep Kamil Hemşireliği, mesleki alanda değişim ve gelişmeyi aktive etmek amacı ile birçok proje ve bilimsel çalışmayla alanında fark yaratmış ve mesleki çalışmalarla birçok ödülü almaya hak kazanmıştır.Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin