SBÜ Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hast.

Kadın Hastalıkları ve Doğum
Jınekolojık Onkoloji:

Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik onkolojiler(kanserler) olarak adlandırılmaktadır. Hastanemizde Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde, kanser taraması, kanser erken teşhis ve tedavisine yönelik olarak Pap-Smear testi, kolposkopi, laparoskopik(kapalı ameliyat) işlemler ve kanser ameliyatları(kapalı ve açık) gerçekleştirilmektedir. Rahim ağzı kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri, vulva ve vajina kanserlerine yönelik ameliyatlar konusunda uzman jinekolog onkolog hekimler tarafından gerçekleştirilmektedir. Rahim ağzı kanserinde rahim korunarak hastanın ileride gebe kalmasına imkan veren operasyon yöntemleri de hastanemizde uygulanmaktadır.

 

 

Tüp Bebek

T.C. Sağlık Bakanlığı Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde, Üremeye Yardımcı Tedaviler Ünitesi (ÜYTEM) 2000 yılında hizmete girmiştir. Ünitemiz aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından 2003 tarihinden bu yana Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları ile Embriyologlara üremeye yardımcı tedavi yöntemleri konusunda eğitim vermek üzere yetkilendirilmiştir.

Ünitemizde günümüze kadar on beş binin üzerinde ailenin tedavisi gerçekleştirilmiş, yüzün üzerinde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile embriyologa eğitim verilmiştir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm hasta gruplarında gereğinde klasik ovulasyon indüksiyonu ve intrauterin inseminasyon (aşılama), gereğinde IVF (Klasik tüp bebek), ICSI (mikroenjeksiyon), diğer mikromanipülasyon yöntemleri (assisted hatching), embriyo ve gonad hücreleri dondurma, çözdürme ile testis biyopsisi (MikroTESE dahil) gibi etkinliği bilimsel düzeyde kanıtlanmış tüm tanı ve tedavi yöntemlerini ayrıca laparoskopi ve histeroskopi gibi cerrahi girişimleri de uygulayabilmekteyiz. SGK yönetmeliklerine uygun hastalarımızın masrafları katılım payları haricinde kurum tarafından ödenmektedir. Ayrıca ücretli olarak tedavi olmak isteyen hastalarımızı da kabul etmekteyiz.

Ekibimiz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Tayfun Kutlu, Dr. Belgin Devranoğlu, Dr. Elif Tozkır, Dr.İlhan Şanverdi, Embriyoloji Uzmanı Dr. Gülden Tunalı, Dr. Naciye Arar, Dr. Beyhan Sağlam, Dr. Emre Bilgiç, Dr. Zübeyde Çalışkan, Üroloji Uzmanı Dr. Ali Aras, biyolog Sadiye Toraman, teknisyen Derya Gündüz, Hüseyin Açıkgöz, hemşirelerimiz Meryem İlbeyli, Nazmiye Yürekli, Sema Tuncer, Hacer Külek ve Özlem Aras’dan oluşmaktadır. Merkezimizde halen ayda yaklaşık 100 çiftin ovulasyon indüksiyonu ve aşılama ve 150 çiftin tüp bebek tedavisi yapılmaktadır. Çok yakın bir gelecekte, renovasyon sürecinden geçirilen hastane binamızdaki yeni merkezimizde çalışmaya devam edeceğiz. 150 yılı aşkın tarihe sahip köklü bir eğitim kurumunun, 15 yıllık güncel teknoloji ve bilgi birikimine sahip bir ünitesi olarak geleceğe bakarken, daha önceki başarılı tedavileri ile birçok aileye umut olan merkezimizin hedefi, bilimsel çerçevede ve son teknolojik donanımla hastalarımıza her zamanki gibi güvenilir ve kaliteli hizmet vermek olacaktır.

 

 

Doç.Dr.Semra KAYATAŞ ESER

Doç.Dr.Enis ÖZKAYA (Başasistan)

Doç.Dr.Ebru ÇÖĞENDEZ (Başasistan)

Uz.Dr.Hüseyin Tayfun KUTLU

Uz.Dr.Belgin DEVRANOĞLU

Uz.Dr.ilhan ŞANVERDİ (Başasistan)

Uz.Dr. Elif TOZKIR

HİSTOLOJI VE EMBRİYOLOJİ

Uz.Dr. Beyhan SAĞLAM

Uz.Dr. Gülden TUNALI

Uz.Dr. Bülent Emre BİLGİÇ

Uz.Dr. Tansel SAPMAZ

Uz.Dr. Fatma Zehra YÜCE

Uz.Dr. Dilek YAZVUZ

 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği: 

Doğumhane hizmetleri, riskli gebelerin yattığı perinatolojı servisi,  normal doğumdan sonra yatan hastaların bulunduğu Doğum A Servisi, sezaryen hastalarının olduğu Doğum B Servisi ve kadın hastalıkları ve onkolojı hastalarının yattığı Jınekoloji Klinikleri mevcuttur. 

Hastanemiz jinekoloji ünitesi 65 hasta yatağı, 4 adet operasyon odası bulunan jinekoloji ameliyathanesi , 2 adet septik müdahale odası, iki adet kolposkopi odası, kemoterapi ünitesi, 3 yataklı 2.düzey yoğun bakım ünitesi ve 6 adet jinekoloji polikliniği ile hizmet vermektedir.Hastanemizde tüm jinekolojik onkoloji ameliyatları ve kemoterapi tedavisi (kanser ve üzüm gebeliği için), ürojinekolojik ameliyatlar (rahim sarkması, idrar kaçırma,vs..), jinekolojik ameliyatlar (myom, kitle, dış gebelik, tüp bağlanması, tüp açılması,vs..), anormal kanama ve düşük tedavileri gibi her türlü jinekolojik girişim yapılmaktadır. Ameliyatların büyük bölümü dünyadaki teknolojik gelişmeyi takip ederek laparoskopik (kapalı karın içi) ve histereskopik (kapalı rahim içi) olarak yapılmaktadır.

Kadın hastalıkları poliklinikleri, gebe izlem poliklinikleri, infertilite poliklinikleri, jınekolojı ve sezaryen ameliyathaneleri ile hizmet vermektedir. Doğum kliniklerinde perinatolojı yan dal uzmanlık eğitimi ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık eğitimi vermektedir. 

Kadromuz:

Doç.Dr. Mustafa EROĞLU (Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim Görevlisi)

Doç.Dr. Canan KABACA KOCAKUŞAK (Onkoloji Yandal )

Uz.Dr.İbrahim ESENER

Uz.Dr.Erdal ESKİÇIRAK

Uz.Dr. Ahmet ESER

Uz.Dr. İlter YENİDEDE

Uz.Dr Selçuk SELÇUK (Ücretsiz izin)

Uz.Dr.Gülay BEYDİLLİ NACAK

Uz.Dr. Çetin KILIÇCI

Uz.Dr. Çiğdem YAYLA

Uz.Dr. Reyyan GÖKCAN İŞCAN

Uz.Dr. Pınar BATU KARTAL 

Uz.Dr. Resul KARAKUŞ (Başasistan)

Uz.Dr. Ahter Tanay TAYYAR (Başasistan)

Uz.Dr. Mine GÜRAY UZUN

Uz.Dr. Burak GİRAY

Perinatoloji Kliniği

Anne-bebek sağlığı ve yüksek riskli gebeliklerin takibi Perinatoloji Ünitesi’nde, konusunda uzman hekimlerimizce yapılmaktadır. Gebelerin ultrasonografi ve doppler ultrasonografi incelemeleri, normal ve problemli gebeliklerde tarama testleri (ikili ve üçlü testler), fetal anomali taramasına yönelik görüntüleme, girişimsel işlemler (amniosentez, kordosentez, CVS), izlem ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Yeterli yenidoğan yoğun bakım şartlarına sahip pediyatri kliniği ile işbirliği içerisinde erken doğum riski bulunan gebelerin izlemi ve doğumu kliniğimizde gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca keyifi doğum ünitemiz son teknolojiye göre dizayn edilmiştir.

Kadromuz

KADROMUZ

Doç.Dr. Oya DEMİRCİ  (Perinatoloji Yandal Eğitim Görevlisi)

Doç.Dr.Pınar KUMRU

Uz.Dr. Bülent TANDOĞAN (Perinatoloji Yandal)

Uz.Dr. Oya PEKİN (Perinatoloji Yandal)

Uz.Dr. Nazan TARHAN

Uz.Dr. Erbil ÇAKAR

Uz.Dr.Habibe AYVACI TAŞAN (Başasistan)

Uz.Dr. And YAVUZ (Perinatoloji Yandal)

Uz.Dr. Meral YAVUZ

Uz.Dr. Mucize ÖZDEMİR (Perinatolojı Yan Dal Asistanı)

Uz.Dr. Güher BOLAT (Perinatolojı Yan Dal Asistanı)

Uz.Dr.Hicran ACAR ŞİRİNOĞLU (Yandal Asistanı)

Ürojınekoloji Polikliniği

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumuna bağlı hastaneler içinde ilk Ürojinekoloji Polikliniği Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde faaliyetine başlamıştır.

İdrar kaçırma ameliyatları, rahim sarkması, rahim korumalı rahim sarkma ameliyatları, tekrarlayan sarkma ameliyatları, nüks idrar kaçırma ameliyatları başarı ile yapılmaktadır.

Dünya standartlarını takip eden Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ürojinekoloji Kliniği Ekibi, meslektaşlarımızla bilgi birikimlerini ve sundukları hizmetleri paylaşmaktan onur duyacaktır.

 

 Skip Navigation Links

e-Dergi

Bilgi
Edinme

Dilek ve
Önerileriniz

Anket
Bizi Takip Edin